کد خبر : 5540
تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 ژوئن 2022 - 14:56

انتقادکاربران از دخالت برخی نمایندگان کرمانشاه در انتصابات فامیلی

کرمانشاه نیوز – گروه استان‌ها: قانون اساسی وظیفه نمایندگان را در ۲ حوزه، وضع قوانین جدید و اصلاح قوانین گذشته از طریق طرح نمایندگان مجلس یا لایحه دولت و همچنین نظارت بر حسن اجرای قوانین از طریق تذکر، سوال، استیضاح، تحقیق و تفحص و نیز حضور در هیأت‌ها و شوراهای مختلف به عنوان ناظر تعریف

کرمانشاه نیوز – گروه استان‌ها: قانون اساسی وظیفه نمایندگان را در ۲ حوزه، وضع قوانین جدید و اصلاح قوانین گذشته از طریق طرح نمایندگان مجلس یا لایحه دولت و همچنین نظارت بر حسن اجرای قوانین از طریق تذکر، سوال، استیضاح، تحقیق و تفحص و نیز حضور در هیأت‌ها و شوراهای مختلف به عنوان ناظر تعریف کرده است.

اما واقعیت در فضای حقیقی چیز دیگری بوده و غفلت برخی از نمایندگان از وظایف اصلی خود قابل مشاهده است.

برخی از نمایندگان برداشت اشتباهی از سخنان گهربار حضرت امام (ره) در خصوص رأس امور بودن مجلس داشته‌اند و همین برداشت غلط سبب شده پای برخی نمایندگان به امور اجرایی کشور و استان‌ها باز شده است و اکثر وقت این نمایندگان صرف دخالت در انتصابات و امور اجرایی در استان‌ها می‌شود.

دخالت در عزل و نصب و انتصابات گاه تا جایی برای نمایندگان شیرینی دارد که بعضاً حاضرند به جای شرکت در جلسات مجلس شورای اسلامی به دنبال دخالت در امور اجرایی باشند. استان کرمانشاه نیز از این مسئله مثتثنی نبوده و از دیرباز دخالت برخی نمایندگان این استان در انتصابات نقل محافل سیاسی و سوژه کاربران فضای مجازی بوده است.

رهبر معظم انقلاب: نمایندگان از دخالت در انتصابات پرهیز کنند

عدم دخالت نمایندگان در امور اجرایی به ویژه انتصابات مسأله‌ای بود که در دیدار اخیر رهبر انقلاب با رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به آن تاکید شد.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به توصیه سابق خود به نمایندگان مبنی بر پرهیز از دخالت در انتصابات خاطرنشان کردند: رئیس مجلس گفتند بعضی از نمایندگان از این توصیه دلخور شده‌اند، در حالی‌که این توصیه به مصلحت خود شما است چرا که اگر در یک منطقه با پیشنهاد یا فشار یک نماینده، مسئولی منصوب شود اما عملکرد او مطلوب نباشد، مشخص نیست باید از چه کسی بازخواست شود.

ایشان در این زمینه افزودند: یکی از مسائل مهم در قانون اساسی بحث تفکیک قوا است و هر کسی باید به وظایف خود عمل کند، البته همواره به دولتی‌ها نیز توصیه کرده‌ایم از مشورت و نظرات نمایندگان استفاده کنند.

بر اساس این گزارش دخالت نمایندگان در امور اجرایی به ویژه انتصابات علاوه بر اینکه تعریف قانونی ندارد، به توصیه رهبر انقلاب نیز باید از آن پرهیز شود.

انتقادکاربران از دخالت برخی نمایندگان کرمانشاه در انتصابات فامیلی

با این حال چندی پیش در استان کرمانشاه و شهرستان‌های شرقی استان بنر تشکری عجیب از یکی از نمایندگان نصب شد که برای انتصاب شایسته فردی از نماینده‌ای که برای انتصابش تلاش کرده بود تشکر کرده بودند؛ اما آنچه بیش از این بنر تعجب‌ها را بر می‌انگیخت عدم تکذیب اتفاق فوق توسط نماینده مذکور بود.

این بار در حالی که چند روز پیش استاندار کرمانشاه در شورای آموزش و پرورش گفته بود: در انتصابات هیچکس شخص خاصی را به بنده معرفی نکرده است؛ انتصابی شکل گرفت که واکنش کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت.

انتقادکاربران از دخالت برخی نمایندگان کرمانشاه در انتصابات فامیلی

انتقادکاربران از دخالت برخی نمایندگان کرمانشاه در انتصابات فامیلی

کاربران کرمانشاهی توئیتر با هشتک های انتصابات فامیلی و دخالت نمایندگان در انتصابات به این انتصاب واکنش نشان دادند و خواستار شفاف سازی در خصوص تأثیر نسبت فامیلی شخص مورد نظر با یکی از نمایندگان مجلس مجمع نمایندگان کرمانشاه در انتصاب و یا دخالت این نماینده در این انتصاب شدند.

انتقادکاربران از دخالت برخی نمایندگان کرمانشاه در انتصابات فامیلی

انتقادکاربران از دخالت برخی نمایندگان کرمانشاه در انتصابات فامیلی

در کنار انتقاد کابران فضای مجازی برخی فعالان سیاسی و رسانه‌ای نیز طی روزهای اخیر به برخی انتصابات فامیلی یا با دخالت نمایندگان واکنش نشان دادند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.